Kauno kurčiųjų reabilitacijos centras startuoja su tęstiniu projektu „Kurčiųjų kultūros puoselėjimas interaktyviuose produktuose“. Trečius metus iš eilės vykdomas projektas šiais metais orientuojasi į kurčiųjų kultūros archyvų aktualizavimą ir jo pateikimą modernioje papildytos realybės platformoje.
Lietuvos kultūros tarybos finansuojamas projektas efektingai dirba ties kurčiųjų kultūros puoselėjimą ne tik kurčiųjų bendruomenei, bet ir visai visuomenei. Pirmasis projektas „Kurčiųjų kultūros puoselėjimas socialinių tinklų erdvėje“ subūrė girdintį ir klausos negalią turintį jaunimą susipažinti su kurčiųjų menais ir tradicijomis. Projektas suteikė didelę patirtį savarankiškai kurti kurčiųjų scenos menų pasirodymus ir juos aktyviai populiarinti socialiniuose tinkluose. Patys dalyviai kūrė komunikacijos turinį apie veiklą projekte, jo teikiamą naudą ir rezultatus.
Glaudžiai bendradarbiaujant su Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčių ugdymo centru projekto tęstinumas orientavosi į elektroninių meninių produktų kūrimą ir viešinimą. „Kurčiųjų kultūros puoselėjimas elektroninėje erdvėje“ leido sukurti vaizdo įrašų archyvo bazę, kuria naudoti gali geografiškai nutolę visos Lietuvos kurtieji. Šio projekto vinis buvo kurčiųjų poezijos populiarinimas. Kurčiųjų poezija buvo inscenizuota populiari apysaka „Mažasis princas“.
Šiais metais KKRC pasiryžęs pritaikant inovatyviausias technologines galimybes atgaivinti ir įprasinti visą kurčiųjų kultūros istoriją. Naujasis projektas sukurs interaktyvų leidinį, kuriame informatyviai ir vaizdingai bus pateikti istoriniai faktai ir pavyzdžiai. Papildyta realybė leis vaizdo įrašais iliustruoti leidinį kurčiųjų meno pasirodymais bei leidinį pritaikyti klausos negalią turintiems žmonėms, pagal jų specialiuosius poreikius. Integruota vandens ženklų technologija leidinio tekste bus susieta su teksto vertimu į lietuvių gestų kalbą.
Projektą finansuoja:
Projekto partneriai: